2013 State Meet Results – Junior Olympic

Level 4 Results

Team Results: 2nd place Team

All Around Champions
Shaye Child
Georgia Flint

Vault Champions
Megan Hickey

Bar Champions
Shaye Child
Georgia Flint
Maeve Ross

Beam Champions
Shaye Child
Georgia Flint

Floor Champions
Georgia Flint

Individual Placements

Morgan Beighley- 7th place Vault, 9th place Bars, 9th place Floor, 9th place All Around
Shaye Child– 6th place Vault,1st place Bars, 1st place Beam, 2nd place Floor,1st place All Around
Georgia Flint– 3rd place Vault, 1st place Bars, 1st place Beam, 1st place Floor, 1st place All Around
Grace Flint– 8th place Vault, 5th place Bars, 5th place Floor, 7th place All Around
Megan Hickey– 1st place Vault, 6th place Bars, 5th place Floor, 6th place All Around
Peyton Cicerone– 2nd place Vault, 6th place Beam, 8th place All Around
Samantha Raleigh-6th place Vault, 3rd place Bars, 7th place Beam, 4th place Floor, 3rd place All Around
Maeve Ross– 1st place Bars, 3rd place Beam, 2nd place Floor, 3rd place All Around
Marina Russell– 4th place Vault, 4th place Bars, 3rd place Beam, 8th place Floor, 4th place All Around
Julia Toland– 2nd place Vault, 3rd place Bars, 3rd place Beam, 7th place Floor, 4th place All Around
Ariel West– 6th place Vault, 5th place Bars, 3rd place Floor, 7th place All Around

 
[line]

Level 5 Results

Peyton McCormick- 7th place Vault, 6th place Bars

 
[line]

Level 6 Results

Team Results: 4th place team

All Around Champions
Emma Taylor

Beam Champions
Emma Taylor

Floor Champions
Sydney Thai
Kayleen Boutin

Individual Placements

Kayleen Boutin– 8th place Vault, 2nd place Beam, 1st place Floor, 3rd place All Around
Meredith Gillis– 3rd place Vault, 4th place Beam, 2nd place Floor, 4th place All Around
Katie Kemp– 10th place Beam, 10th place Floor​
Emma Taylor– 3rd place Vault, 2nd place Bars, 1st place Beam, 2nd place Floor, 1st place All Around
Sydney Thai– 4th place Vault, 2nd place Bars, 2nd place Beam, 1st Place Floor, 2nd place All Around

 
[line]

Level 7 Results

Madison Lang– 9th place Bars, 5th place Floor, 10th place All Around
Katie Kennedy– 7th place Vault
Lily Matson– 2nd place Vault, 2nd place Floor
Madison Moitoso– 8th place Vault, 3rd place Bars, 8th place All Around

 
[line]

Level 8 Results

Rikki Churchill– 2nd place Beam, 3rd place Floor, 5th place All Around
Nicole Delano– 5th place Vault, 2nd place Floor, 8th place All Around
Sarah Murphy– 4th place Vault, 3rd place Bars, 6th place Beam, 8th place Floor, 3rd place All Around